Még hogy mi nem olvasunk?! 5.
A foglalkozást vezeti: Juhász Orsolya
Kétfelől olvasható könyv.
Még hogy mi nem olvasunk?! 5.
A foglalkozást vezeti: Juhász Orsolya
Kétfelől olvasható könyv.
Még hogy mi nem olvasunk?! 4.
A foglalkozást vezeti: Juhász Orsolya
Momo története a fantázia világában játszódik, a Soha és Sehol birodalmában, avagy a kitágított, időtlen jelenben. Nem királyfiak, tündérek és varázslók népesítik be ezt a birodalmat, helyszíne egy modern nagyváros, valahol Dél-Európában. De ha ezt a világot Momónak és barátainak szemével látjuk, kiderül, hogy a mi korunk sem szegényebb csodákban és titkokban, mint a rég letűntek.
- Arany János Általános Iskola és Könyvtár, Geszt
2013. március 21.
A Még hogy mi nem olvasunk?! programsorozat 1. találkozója
A foglalkozást vezeti: Juhász Orsolya
Ami a szívedet nyomja, azzal a legnehezebb megbirkózni. Apának, anyának sok a dolga, a tanárod más gyerek gondját is viseli, pajtásod sokszor csak fél füllel figyel rád. Pedig oly jó lenne elmondani valakinek, ami egyre gyűlik és szorít ott belül, az érdekes felfedezéseket, melyekért lelkendeztél, a barátságról, szerelemről kialakult gondolataidat, a felnőttek furcsaságait, a világ zavarba ejtő eseményeit s nem utolsósorban megtalálni helyedet ebben a bonyolult nagyvilágban. Jó volna néha verset írni – abban talán ki lehetne fejezni mindezt. Három svéd költőnő megpróbált azon a nyelven, amely minden gyerek sajátja, verset írni arról – ami a te szívedet is nyomja. Ezt a nyelvet kitűnően érti a fordító, Tótfalusi István, akinek nagy szerepe van a svéd gyerekversek hazai sikerében.
- Arany János Általános Iskola és Könyvtár, Geszt
2013. február 14.
A Még hogy mi nem olvasunk?! programsorozat 1. foglalkozása Békés megyében Lázár Ervin mesevilágába kalauzolja el a résztvevőket.
„Talán kezdjük úgy e kurta mesét, hogy ballag az utcán egy nagy bajuszú, rozmárbajuszú, harcsabajuszú, lelógó varjúszárnybajuszú férfi. Lassú medveléptekkel ballag. Vagyis súlyosan, de egy kissé lomhán is. Nem tudni, hova ballag, ő se igen tudja, de ez most nem érdekes. Már estefelé jár az idő, furcsa árnyékok nyújtózkodnak az utcán, s a nagy bajuszú, rozmárbajuszú, harcsabajuszú, lelógó varjúszárnybajuszú férfi dünnyög az árnyékoknak…” (Csukás István)
Előadó: Juhász Orsolya
- Esély Pedagógiai Központ, Békéscsaba
2013. január 29.- Arany János Általános Iskola és Könyvtár, Geszt
2013. február 14.- József Attila ÁMK, Mezőhegyes
2013. február 8.- Márki Sándor Általános Iskola, Kétegyháza
2013. február 4.- Általános Iskola és Óvoda, Okány
2013. február 15.